top of page

Hester Groenleer en Mattias Havinga
blokfluit(en) en orgel/klavecimbel

Zondag 15 november 15.30 uur Kerk van  Peize

Hester Groenleer studeerde blokfluit aan het Conservatorium van Amsterdam bij Paul Leenhouts. Zij behaalde zowel haar bachelor- als haar master of music diploma cum laude. Ze is sinds januari 2025 hoofdvakdocent aan hetzelfde instituut.

​

Haar ensembles The Royal Wind MusicSeldom Sene en haar duo met organist Matthias Havinga verzorgen vele concerten op festivals en podia in binnen- en buitenland, waaronder Het Concertgebouw in Amsterdam, het Boston Early Music Festival (USA) en de Berliner Tage für alte Musik, Forum Cultural Guanajuato (Mexico) en Concert Hall Taipei (Taiwan).

 

Hester won verschillende prijzen op concoursen waaronder de eerste prijs op het Concours International d'Ensembles de Flûte à bec in Le Mans (FR) met Seldom Sene. In maart 2011 werd aan ditzelfde kwintet unaniem de Prix d'Interpretation voor hedendaagse muziek van het toonaangevende Internationale Kamermuziekconcours in Illzach (FR) toegekend. In 2014 won zij eveneens met Seldom Sene de eerste prijs, de persprijs en publieksprijs tijden het Internationaal Van Wassenaer Concours van het Festival Oude Muziek met als bekroning een tournee van 11 concerten door Nederland tijdens het Seizoen Oude Muziek in februari 2016. Voor de (video)opname van Bachs Goldbergvariaties wonnen ze het predicaat 'Bach-CD van het jaar' in 2017 en in 2023 een zilvere medaille van de Manhattan International Music Competition in de categorie Barok. Met The Royal Wind Music was ze prijswinnaar van De Vriendenkrans competitie van Het Concertgebouw en Concertgebouworkest. Hester ontving subsidie van het Prins Bernhard Cultuurfonds voor de uitbreiding van haar instrumentarium. Op de nationale televisie kreeg ze onder meer aandacht met een solistisch optreden voor het Koninklijk Huis tijdens de doopdienst van H.K.H prinses Ariane der Nederlanden en een optreden tijdens het Edison Klassiek Gala als hommage aan Frans Brüggen. Het zijn enkele hoogtepunten uit haar carrière. Hester nam 18 cd's op voor Brilliant Classics, Pan Classics en Lindoro.


Matthias Havinga is concertorganist en pianist, hoofdvakdocent orgel aan het Conservatorium van Amsterdam, en organist van de Oude Kerk Amsterdam. Hij studeerde summa cum laude af bij Jacques van Oortmerssen aan het Conservatorium van Amsterdam, waar hij ook zijn pianodiploma behaalde bij Marcel Baudet. Aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag studeerde hij kerkmuziek bij Jos van der Kooy en Theo Goedhart. Matthias won prijzen op verschillende internationale orgelconcoursen en is wereldwijd actief als concertorganist en docent. Hij soleerde bij gerenommeerde koren en orkesten als de Nederlandse Bachvereniging, het Nederlands Kamerkoor, het Tonhalle Orchester Zurich en het Radio Filharmonisch Orkest. Voor Brilliant Classics nam hij verschillende CD's op: ‘J.S.Bach- Italian Concertos’, ‘Passacaglia’, ‘Dutch Delight’, ‘Mendelssohn - Organ Works’, 'Concerto Barocco' met blokfluitkwintet Seldom Sene, en 'Miroir de Peine' met sopraan Klaartje van Veldhoven. Ook onderhoudt hij een veelbezocht Youtube-kanaal en is hij te zien in de AllofBach serie van de Nederlandse Bachvereniging. Matthias speelt graag de hele breedte van het orgelrepertoire, van middeleeuwse tot 21e eeuwse muziek en alles daar tussenin. Daarnaast combineert hij het orgel graag met andere musici.
 

Programma wordt nader bekend gemaakt

Entree: € 22,50 incl drankjes vóórafgaand en na het concert

jeugd t/m 23 jaar GRATIS. Wel aanmelden via de mail: stichtingmariahoeve@gmail.com

er is een beperkt aantal gratis kaarten.

​

bottom of page